top of page
colorful-bg.jpg

דמיינו עסק...

"דמיינו עסק הנולד מחלום כיצד העולם יכול וצריך להיות. מייסדיו אחוזי תשוקה יוקדת ליצור דבר מה רלוונטי, מהדהד וקבוע לאורך זמן – עסק שיאריך ימים אחריהם, שיעניק ערך אמיתי מסוגים שונים לכל מי שהוא נוגע בו. הם רוצים ליצור עסק שהוריהם וילדיהם יתגאו בו, עסק ששואף להרבה יותר מאשר לעשות כסף, עסק ששואף להיות כוח מיטיב שיקדם את בריאותה ואת רווחתה של החברה האנושית. הם חולמים ליצור עסק שיעשיר את העולם בעצם קיומו ויביא שמחה, הגשמה ומשמעות לכל מי שבא עימו במגע."

"ראו בעיני רוחכם עסק שבנוי על אהבה ועל אכפתיות במקום על מתח ופחד, עסק שצוותי העובדים שלו מלאי התלהבות ומחויבות לעבודתם. ימיהם חולפים כהרף עין בעוצמה מרוכזת, בשיתוף פעולה ובאחווה. רחוק מלהפוך למרוקנים ושחוקים, הם מוצאים את עצמם בסופו של כל יום נמלאים בהשראה מחודשת ובמחויבות להזדמנות שהביאה אותם לעסק מלכתחילה – ההזדמנות להיות חלק ממשהו שהוא גדול יותר מאשר עצמם, לחולל שינוי, לעצב לעצמם חיים מלאי ייעוד בשעה שהם מתפרנסים למחייתם."

"חישבו על עסק שבאופן עמוק אכפת לו מרווחת לקוחותיו, עסק הרואה בהם לא רק צרכנים אלא בני אדם בשר ודם, שנפלה בחלקו הזכות לשרת אותם. עסק כזה לא יטעה את לקוחותיו, לא יתנכל להם או יתעלם מהם, בדיוק כשם ששום אדם מתחשב לא ינצל את יקיריו בבית. חברי צוות עובדים של עסק כזה חווים את חדוות השירות שבהעשרת חיי הזולת."

"דמיינו עסק המאמץ לתוכו אנשים מבחוץ, מזמין את הספקים שלו אל חוג המשפחה ומתייחס אליהם באותן אהבה ואכפתיות שהוא מרעיף על הלקוחות שלו ועל חברי צוות העובדים שלו. דמיינו עסק שהוא אזרח מחוייב ואכפתי בכל קהילה שבה הוא שוכן, מרומם את חייה האזרחיים ותורם בכל כך הרבה דרכים להשבחתה. דמיינו עסק שאינו רואה במתחרים שלו אוייבים שיש לרסק אותם, אלא מורים שניתן ללמוד מהם ושותפים לדרך במסע אל עבר המצויינות."

אישה מחזיקה זיקוק

"שוו בעיניכם עסק שבו הפלנטה וכל היצורים התבוניים החיים עליה חשובים לו באופן אמיתי, עסק החוגג את נפלאות הטבע, החושב מעבר לסוגיית ניטרליות הפחמן כדי להפוך לכוח מרפא הסועד את האקו – ספרה ומשיב לה את חיוניותה."

"דמיינו עסק המקדיש מחשבה רבה למי שהוא מגייס, מקום שכמעט איש מהעובדים שלו, הוא או היא, אינם עוזבים מרגע שהצטרפו. דמיינו עסק עם פחות מנהלים מפני שאין צורך במישהו שיציץ מעבר לכתפיהם של האנשים לוודא שהם עובדים או יודעים מה לעשות. עסק שמנהל את עצמו, ממריץ את עצמו, מתארגן מעצמו ומרפא את עצמו ככל יצור תבוני מפותח."

"ראו בעיני רוחכם עסק הבוחר ומקדם את מנהיגיו בזכות חוכמתם ויכולתם לרחוש אהבה ואכפתיות, אנשים המנהיגים באמצעות חניכה ומתן השראה לבני אדם, ולא באמצעות פקודות או שימוש בשיטת ה'מקל והגזר'. מנהיגים אלה מתעניינים בכל ליבם באנשים שלהם ובייעוד של העסק שלהם, וכמעט שאינם מגלים עניין בכוח או בהתעשרות אישית."

"דמיינו עסק הקיים במעגל קסמים חיובי של יצירת ערך מרובת פנים, עסק היוצר עושר ורווחה חברתיים, אינטלקטואליים, רגשיים, רוחניים, תרבותיים, פיזיים ואקולוגיים לכל מי שבא עמו במגע בו בזמן שהוא מניב תוצאות פיננסיות מעולות שנה אחר שנה, עשור אחר עשור. דמיינו עסק המכיר בכך שאף שהמשאבים מהפלנטה מוגבלים, היצירתיות האנושית היא חסרת גבולות והיא מטפחת ללא הרף את התנאים שיאפשרו לאנשים לממש את הפוטנציאל היוצא מן הכלל, הכמעט פלאי, שלהם."

מתוך הספר "קפיטליזם קשוב - הרוח האנושית של עולם העסקים".

bottom of page