top of page
קליל

ייעוד

בבעלות החדשה של צורי דבוש, ממנהיגי קפיטליזם קשוב בישראל, הייעוד של חברת החלונות ומוצרי האלומיניום הוא ״לגרום לסביבתנו לחייך ולהיות גאים במעשינו״ — להיטיב עם כל מחזיקי העניין במובן הרחב שלהם, לרבות הסביבה הפיזית, בדגש על העובדים ולגרום לכל הסובבים אותה לחייך.

 

מנהיגות קשובה

הנהלת קליל מעודדת כל עובד וכל מנהל להביע את דעתו בלי קשר להיררכיה הארגונית. בקליל משקיעים מאמץ רב להקשיב וללמוד מכל אחד ואחת. נוסף על כך, ההחלטות בחברה מתקבלות אחרי התייעצות והקשבה לכל הדרגים הנוגעים בדבר. כלל העובדים בכל התפקידים אוכלים בחדר אוכל משותף. החברה שומרת בהקפדה על מדרגות שכר בלי להפלות מגדר, דת או גזע. כל ההתנהלות אומרת צניעות אותנטית ודיבור בגובה העיניים מצד ההנהלה.

 

תרבות ארגונית קשובה

ההתייחסות לעובדים כשותפים באה לידי ביטוי בתוכנית בונוסים הנגזרת מרווחי החברה בכל שנה ושנה. בקליל דואגים לשקיפות ולאמת אחת, אין אמת בחדר המנהלים ואמת אחרת בקרב העובדים.

הצלחת הארגון מונצחת באמצעות פוסטר ענק אשר תלוי בחלל הייצור של ובנוי מפסיפס של תמונות פספורט של כל העובדים. מטרת הפוסטר לחזק את ההכרה שכולם שותפים להצלחה.

כל עובד שאינו מרוצה מתשובת מנהלו רשאי להעביר את הבקשה למנהל שמעליו עד למנכ״ל וליושב ראש החברה.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

בנוגע לסביבה, הוחלט למכור את הפסולת למפעלי מחזור ייעודיים ולא למחזר במפעל. בחישוב ארוך טווח ששקלל איכות, נוחות ויעילות העבודה של המפעיל, עמידּות התבניות לאורך זמן, שיפור האיכות בתהליך הייצור ומרכיבים נוספים, התברר שהעלות זהה.

החברה דואגת לא רק להימנע מגרימת נזקים לסביבה, אלא גם פועלת באופן אקטיבי לשפר את הסביבה, וכך, למשל, היא הקימה את פארק 'אגם פרפרים' בתחום המפעל, שמטרתו לא רק להגן על הטבע אלא גם להחזיר לטבע.

החלטה משמעותית נוספת בקליל הייתה לספק ללקוח הסופי אחריות כוללת על החלון: הן על הרכיבים והן על ההתקנה, למרות שהמתקין הוא קבלן עצמאי ובלתי תלוי. המהלך הזה שכלל הכנה מדוקדקת, לרבות הקמת רשת של מתקינים מורשים והסמכתם, הוכיח את עצמו.

בשנת 2005 , כאשר קליל עברה בפעם הראשונה לרווח אחרי רכישת החברה, היא החליטה לחלק את רוב הרווח כבונוס לעובדים, כדי ליצור בקרבם אמון כלפי ההנהלה שמכירה בתרומתם. במלחמת לבנון השנייה, אף שהעובדים לא חויבו להגיע למפעל, כל העובדים הנחוצים הגיעו לעבודה תוך סיכון חיים ובכך הצילו את קיומו של המפעל.

https://www.klil.co.il/

Klil new.jpg

החיבור המושלם בין הבית לעולם. החברה הגדולה והמובילה בישראל בפיתוח, ייצור ושיווק של חלונות ומערכות אלומיניום לענפי הבנייה והתעשייה, בעיקר לשוק המקומי.

ייעוד

תנובה פועלת לחיזוק הזהות הישראלית ולהעצמת תחושת השייכות, ומחויבת לספק ודאות וביטחון תזונתי לכל תושבי ישראל ולכלל מחזיקי העניין שלה: צרכנים, לקוחות, ספקים, חקלאים, עובדים, קהילה ובעלי מניות.

 

מנהיגות קשובה

יחסי העבודה מתבטאים בהידברות, בשיח ענייני ובחתירה מתמדת להשגת פתרונות נכונים והגיוניים למחלוקות בין הצדדים. נבנו שגרות עדכון קבועות, הידברות, התייעצות ושיח תוך מתן דגש לשקיפות, להקשבה ולאמון הדדי. בתנובה מעצבים ומוודאים את קיומם של תהליכי למידה והעצמת עובדים, אוטונומיה ליחידות השונות המאפשרת יכולת הסתגלות תגובה מהירה. הם משלבים הגעה תדירה לשטח, שיח פתוח ומכבד ומפגשים עם עובדים כדי להכיר מקרוב בעיות, דילמות והתלבטויות ולסייע בפתיחת צווארי בקבוק.

 

תרבות ארגונית קשובה

בתנובה הושקעו בוצע מהלך משותף של בניית תרבות ארגונית ואסטרטגיה לקבוצה. מתוך התפיסה ש"תרבות ארגונית אוכלת אסטרטגיה לארוחת בוקר", הושקעו תשומת לב רבה והשקעה בהגדרה ובהטמעה של התנהגויות רצויות העומדות בבסיסה של התרבות הארגונית לטובת יישום האסטרטגיה החדשה והובלת שינוי.

הגישה הבסיסית היא שההטמעה צריכה להיות פשוטה, קליטה, מובנת וישימה, לכן הוחלט להתמקד בהתנהגויות רצויות הניתנות למדידה.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

כארגון לאומי עם שורשים עמוקים ועם המיתוג של 'בית ישראלי', תנובה מתנהלת בצורה אכפתית כלפי כל מחזיקי העניין שלה במובן הכי רחב של המושג.

בראש ובראשונה אלה הם העובדים, המהווים שותפים מלאים, שאיתם מתייעצים במפגשי שולחנות עגולים. התייעצויות מתקיימות גם עם ארגון העובדים בתהליכי קבלת החלטות מהותיות, שלהן השפעה על החברה ועובדיה. הידברות, שקיפות, הקשבה ואמון - כאשר הנהלה מתנהלת לפי ערכים אלה, היא זוכה להם באופן הדדי.

תנובה פועלת באופן תדיר למתן שירות מיטבי וקשוב ללקוחותיה, באמצעות שיתוף פעולה הדוק בין חטיבת שרשרת האספקה לבין חטיבת המכירות, שבאופן טבעי מחזיקות בנקודות מבט שונות.

תנובה התחייבה להפחתה, שנפרסת על פני חמש שנים, של שלושה מרכיבים: סוכר, שומן ומלח בחלק גדול של מוצריה.

תנובה הקימה עם שותפיה את חממת הפוד-טק בתחילת 2020 בקריית שמונה כדי לבנות ערוצי חדשנות טכנולוגית ועסקית ארוכי טווח ולתמוך בנושאים סביבתיים, לצד אמירה שמכוונת לקידום הקהילה בפריפריה מתוך אג'נדה לאומית־ציונית.

https://www.tnuva.co.il/

logoTnuva.jpg

ראשיתה של תנובה בשנת 1926, עת החליטו המושבים והקיבוצים לרכז ולאגד את הטיפול בכל שלבי העיבוד, הייצור והשיווק של תוצרת חקלאית טרייה - חלב טרי, מוצרי חלב ובהמשך גם ביצים, עופות, ירקות ופירות. לאורך השנים לתנובה היה חלק חשוב ומשמעותי בהתפתחות כלכלת ישראל. מועסקים בה 6,000 עובדים מכל רחבי הארץ, מתוכם כ־ 70% תושבי הפריפריה והיא בעלת מחזור מכירות שנתי של כ־ 6.5 מיליארד ₪.
בשגרה ובעתות חירום ומשבר, תנובה מספקת מידי יום כ־ 5 מיליון מוצרים טריים לכל בית בישראל.

תנובה

ייעוד

אוכל הוא קסם שמחבר בין אנשים. אנחנו בוניליה רואים חשיבות גדולה לתפקיד שלנו להחזיר לאנשים את תחושת הקהילתיות שבאופן שיטתי נעלמת ככל שהטכנולוגיה משתלטת על חיינו, יחד עם תזכורת מתמדת לכך שאנחנו יצורים חברתיים שבסך הכל אוהבים ליהנות ביחד מהדברים הפשוטים בחיים.

 

מנהיגות קשובה

וניליה מובלת על ידי צוות מנהיגות שמבין בצורה עמוקה את פוטנציאל ההשפעה החיובית שיש לחברה ופועל בשוטף באופן שבו כל מחזיקי ומחזיקות העניין של החברה מרוצים ומקבלים ערך משמעותי. זהו צוות שלוקח את עצמו ואת המשימה שלו ברצינות ובאותה המידה יודע גם להיות קליל וכיפי, מאחר ובסופו של דבר, החיים הם כמו גלידה, אם אתה לא נהנה מהם בזמן הם נמסים ואתה נשאר בלי כלום.

תרבות ארגונית קשובה

התרבות הארגונית בוניליה מאופיינת בכמה שפחות פורמליות והיררכיה, כך שכל אחד מרגיש חופשי להתבטא ולומר מה דעתו ; יש ערוץ תקשורת פתוח מהעובד שמגיש גלידה ועד המנכ"ל.

ביטוי נוסף לרצון לתת לכולם להרגיש שווים הוא שאין מקומות חניה מיועדים להנהלה.

כשנכנסים למטה החברה או לכל סניף שלה, מרגישים את ההשפעה של התרבות הארגונית הקשובה ולכן נתקלים באווירה נעימה, שמחה וכיפית.

שותפות עם מחזיקי עניין

בוניליה קשובים למחזיקי ומחזיקות העניין של החברה ופועלים כדי לייצר ערך ומשמעות לכמה שיותר מהם.

השפעה חיובית על הסביבה באמצעות מארז רב פעמי לגלידה במשקל ועידוד הלקוחות לרכוש דווקא באריזה זו ; כמו כן השיקו ברשת דסקית מנייר שמתלבשת על גביע של הגלידה במטרה שנזילות הגלידה של הילדים יזלו על הדסקית ויהיה פחות שימוש במגבונים. אתגר סביבתי נוסף הוא השימוש בכפיות פלסטיק לטעימות ולאכילת הגלידה וברשת אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך חיפוש תחליף הולם לכפיות האלו, תוך כדי איזון בין חווית הלקוח לבין הרצון לשמור על איכות הסביבה. בינתיים החלטנו להוריד את הכפיות מהדלפק ולשים שלט "איפה הכפית" כדי שהלקוחות יבקשו כפיות ולא יקחו חופן בלי מחשבה.

מחזיק עניין נוסף שחשוב לנו מאד הוא הקהילה. לכן החלטנו להעסיק אנשים עם מוגבלויות כעובדים ועובדות תפעוליים בסניפי הרשת ; כמו כן אנחנו פועלים לחיזוק הקהילתיות בסניפים שכונתיים תוך יצירת חיבורים בין אנשים, הסניפים הם לא רק מקום למכירת גלידה אלא גם מקום שמקרב ויוצר תחושת קהילה, הסניף הוא חלק מהקהילה והקהילתיות היא חלק מהסניף. אנחנו יוצרים בסניפים אירועי תוכן, אפשר להשאיל משחקי וניליה שהם תמיד חברתיים - מערבים עוד בן אדם אחת לפחות. בכפר סבא הירוקה יש מפגש שבועי של ילדי השכונה סביב משחק בינגו בסניף הרשת. זהו מודל מאד מוצלח עבור כולם ואנחנו בונים תכנית לשכפול שלו לסניפים נוספים ברחבי הארץ.

https://www.vaniglia.co.il/

לוגו וניליה.jpg

רשת "וניליה" מונה 21 סניפים בכל רחבי הארץ. גלידת "וניליה" מיוצרת משמנת משובחת, איכותית וטרייה, ומחומרי הגלם הטובים ביותר תוך שימוש בחומרים טבעיים בלבד. את הטעמים יוצרים עם תוספות כמו אלכוהול משובח, חטיפי שוקולד אהובים, פיסטוק איכותי ווניל טהור, ומשתמשים גם בפירות טריים מאיכות מעולה. בכל הסניפים הגלידה מיוצרת באופן יומיומי ובמקום. הגלידות מוצעות ביותר מ-35 טעמים שונים.

וניליה
יקב טוליפ.png

יקב בוטיק המייצר כ־ 350 אלף בקבוקי יין בשנה, הנמכרים ברחבי ישראל ובמדינות רבות בעולם. ביקב מועסקים חברי היישוב 'כפר תקווה' שנועד לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים.

יקב טוליפ

ייעוד

חרט על דגלו את הייעוד של מתן הזדמנויות ושוויון בשוק העבודה. ביקב, שהוקם בשנת 2003 ,מאמינים שחברה (society) צריכה לתת הזדמנויות גם לחלשים יותר, לנכים ולאנשים עם מוגבלויות - לכל מי שאינו מצוי בזרם המרכזי של התעסוקה. מכאן צמחה ההחלטה להקים את היקב בתוך ’כפר תקווה', שבו גרים כ־230 אנשים עם מוגבלויות, מתוך כוונה לשלב אותם בשוק העבודה בכלל ובתעשיית היין בפרט.

 

מנהיגות קשובה

מייסד היקב בחר למקם אותו בכפר התקווה שהוא בית לחיים ומרחב תומך ומפתח עבור בוגרים עם צרכים מיוחדים. היקב הוקם שם כדי לספק עבודה לתושבים המיוחדים שלו. מיקום הכפר אילץ את מייסד היקב לוותר על הטבות אפשריות מהמדינה. גם עניין הכשרות של היין יצר אתגרים רבים, מכיוון שעובדי היקב אינם דתיים. במהלך 4 שנים נאבק היקב ברבנות הראשית עד שנמצא הפתרון ההלכתי שאפשר לחברי כפר תקווה להמשיך לעבוד ביקב ולשמור על הכשרות.

 

תרבות ארגונית קשובה

בראש יקב טוליפ עומד פורום הנהלה, 'פורום מאסטר־מיינד' (מוח על), שמבוסס על הגישה שלא משנה מה תפקידם של האנשים, כולם בני אדם וכולם אנשים חושבים, וחשוב שכל אחד יביא רעיונות לעולמות התוכן והאחריות של המנהלים האחרים. המנכ"ל מנהיג את התפיסה שאם אפשר לתמוך, להעצים עמית שלך ולסייע לו - חובה לעשות זאת.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

בחברה לא חותמים עסקה עם ספק שאינו מרוצה ממנה או שהוא לא מרוויח ממנה, ולכן יש לחברה ספקים שמלווים אותה שנים רבות. מטרות נוספות של החברה הן להתחבר רגשית ללקוחות ולכבד ולהעריך את העובדים. דעתו של כל אחד נחשבת כמו דעתו של מנהל בכיר וותיק, ותנאי ההעסקה של העובדים הם מכילים ומפרגנים במיוחד.

https://tulip-winery.co.il/

ייעוד

החברה אימצה 'קוד פיננסי חדש' של התנהלות בעולם העסקי בכלל ובעולם שוק ההון בפרט. ייעוד החברה הוא להתחשב ולהיטיב עם כל מחזיקי העניין, תוך שמירה הוגנת על איזון ביניהם.

החברה התנהלה בצורה קשובה עוד לפני מיסוד התנועה והמושג בעולם ובארץ וזה התבטא לא רק ברמת המיתוג וההצהרות אלא במהלכים שנעשו בפועל, בעיקר כלפי עובדי החברה ולקוחותיה.

 

מנהיגות קשובה

מנהיגות במיטב היא קודם כל היכולת לתת דוגמא אישית. כשמוזגה החברה עם דש (2013) , הוחלט שהבכירים יוותרו על כ-20% מעלות שכרם. לאחר מכן החברה העלתה את שכרם של העובדים המשתכרים פחות מ- 8,000 בכ- 10%. נוסף על כך נקבע בחברה ששכר המינימום יהיה גבוה משכר המינימום במשק. במיטב מתקיימת התנהלות יום־יומית של דלת פתוחה לעובדים, של קשב אמיתי אליהם, של הצנע לכת, של דיבור אותנטי בגובה העיניים ושל אכפתיות אמיתית.

 

תרבות ארגונית קשובה

התרבות הארגונית במיטב מאופיינת באווירה של תקשורת פתוחה ללא חשש להביע דעות שונות מהמקובל, ובידיעה של העובדים שהכישורים שלהם, חריצותם ומסירותם יקבלו ביטוי הולם במסלול ההתקדמות שלהם בחברה. פן אחר של התרבות הארגונית הוא החתירה לחדשנות, לצד שמרנות בהשקעות. חדשנות בכל הקשור להנגשת שירותים דיגיטליים ללקוחות וכן בכל הקשור להצעת מוצרים חדשניים להשקעה שיש בהם כדי לתת ערך מוסף ללקוחות. במיטב עושים מאמצים גדולים לשפר את רמת השירות ללקוחות, כיוון שהשירות, כך רואה זאת החברה, מהווה חלק מהאתיקה ומהשקיפות.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

מדיניות החברה היא למנוע היווצרות פערי שכר גדולים מדי בין ההנהלה לבין שאר העובדים. החברה דואגת לטפח ולשמר עובדים מצטיינים בתוכניות מיוחדות, ועומדת לצד עובדיה במצבי מצוקה.

בחברה מאמינים שאמון הוא מילת המפתח ביחסים האנושיים בכלל וביחסים העסקיים בפרט. היחסים בין הנהלת ארגון עסקי לבין עובדיו חייבים להתבסס על שקיפות, כבוד הדדי ואמון, וכך גם מערכת היחסים בין הארגון כולו מיטב כבית השקעות לבין לקוחותיו. מיטב מתנהלת מול הלקוחות באופן ענייני מאוד, מודה ומתנצלת כאשר נעשו טעויות בהתייחסות אליהם, וגאה מאוד כאשר לקוחותיה מביעים שביעות רצון מהמוצרים ומהשירות שהם מקבלים. החברה תורמת במגוון דרכים לעשרות עמותות כשני מיליון ש"ח מדי שנה. בנוסף מיטב הקימה את עמותת 'מידות' הבוחנת פעילות של עמותות ונותנת לראויות שבהן תו תקן. החברה גם הקימה את 'עסק שווה' להשמת עובדים עם מוגבלויות בחברות עסקיות.

https://www.meitav.co.il/

Meitav.jpg

בית ההשקעות מהגדולים בישראל עם יותר ממיליון לקוחות המתמחה בעולמות הגמל והפנסיה, קרנות נאמנות, ניהול תיקי השקעות ועוד.

מיטב

ייעוד

ליצור מגוון של מוצרים מבוססי תאים מהדור הבא המשפרים את רווחת האדם, מגבירים את קיימות ומקדמים פתרונות לאתגרים הגדולים ביותר של האנושות.

מנהיגות קשובה

ערכי החברה: יושרה, השראה, חדשנות, עבודת צוות, מחויבות ואיכות.

כבר בראשית דרכה, כשהחברה מנתה 20 עובדים בלבד, גויסה מנהלת משאבי אנוש במטרה לבנות תשתית משמעותית לכל עולם הניהול. העולם הניהולי של פלורי כולל ערכים של ענווה, הקשבה, שקיפות ועוצמת צוות. המנכ"ל יודע וחש את כל הנעשה בחברה מקטן ועד גדול וחלק ניכר מזמנו מוקדש לפגישות עם מנהלים ועובדים כדי לשמוע דעות, רעיונות ומחשבות וכדי לשתף בדרך ובייעוד ולספק השראה.

המנהיגות בפלורי מתבטאת בצוותי ניהול מובילים בתחומם, שמביאים איתם מקצועיות, אומץ ניהולי, ערכים, רצון עמוק ואחריות רחבה להצלחת החברה ולהצלחת עובדיה ויכולות ייחודיות לתחום פורץ הדרך.

 

תרבות ארגונית קשובה

בחברה יש רוב נשי, כולל בשכבת ההנהלה. כל עובדי החברה בעלי מניות של החברה. זאת מתוך תפיסה כי הם שותפים מלאים להצלחתה ולדרכה המיוחדת של החברה. החברה רואה בתקשורת הבין־אישית גורם מהותי ליכולת העבודה בצוות. במסגרת זו נעשות פעילויות אישיות, צוותיות וארגוניות לשיפור מיומנויות התקשורת.

החברה מייצרת שפה אחידה, הבנה, פתיחות, ותקשורת זורמת בין העובדים. כל פעולה שנעשית בארגון לוקחת בחשבון שלושה מימדים - פרט-צוות-ארגון. ראיית האדם כשלם ומתן מקום לביטוי עצמי משתקפים גם בנושאים שמעבר לעיסוק המקצועי, כגון באמנות, בספורט, בניהול אורח חיים בריא ובפעילות למען הסביבה. כל נושא שעולה, יכול לקבל מקום. החברה מובילה פרוייקטים חדשניים בסביבה מרתקת שנוגעת בכל העולם, הדבר מתבטא באלמנטיים של חדשנות שבאים לידי ביטוי גם בתרבות הארגונית שמהווה בסיס לחוסן של החברה בתוך עולם כאוטי ומשתנה.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

אנו מאמינים שעסקים עושים עם אנשים ושתופי הפעולה שלנו נעשים עם חברות שאנו מוצאים בסיס ערכי ומקצועי משותף לטובת שלם שיהיה גדול מסך חלקיו.

לחברה יש אחריות לשקף את העבודה פורצת הדרך גם לבתי ספר ולאוניברסיטאות ולחשוף לדור הבא את עולם הביוטכנולוגיה, חדשנות וערכים בתעשייה ולעודד העסקה מגוונת. החברה מפעילה תכניות התנדבות עובדים בעמותות שונות לאורך השנה ורואה חשיבות רבה בתרומה הן לקהילה בעיר שבה היא פועלת והן לקהילה המדעית.

https://pluri-biotech.com/

Pluri.jpg

חברה ביוטכנולוגית המפתחת מגוון פתרונות מתקדמים לאתגרי האנושות, המתבססים על שימוש בטכנולוגייה ייחודית לגידול וריבוי תאים באמצעות שיתופי פעולה אסטרטגיים. החברה עוסקת שנים רבות בתחום הריפוי התאי באמצעות תאים שמקורם בשילייה ולאחרונה רותמת את הידע המצטבר שלה במספר וורטיקליים נוספים כגון בשר מתורבת, אגריטק ועוד תחומים בשלבי פיתוח שונים. החברה ממוקמת בחיפה ומועסקים בה כיום כ־ 130 עובדות ועובדים.

פלורי

ייעוד

חרגול פודטק הגדירה לעצמה יעד - לאתר ולפתח מקור חלבון טוב יותר - מקור חלבון טעים, בריא, יעיל, בר קיימא ובטוח. החברה זיהתה את החגבים כמקור החלבון היעיל ביותר שהטבע יודע לייצר. חרגול מציעה רכיב חלבון מלא ועשיר ליצרני מזון ברחבי העולם. הרכיב מספק פונקציונליות שמשפרת את הטעם, המרקם והצבע של מוצרי מזון והופכת אותם לטעימים יותר, מעשירה אותם ברכיבי תזונה חיוניים, מקטינה את רשימת הרכיבים במוצרים אלו ומפחיתה את ההשפעה הסביבתית.

 

מנהיגות קשובה

שלושת המייסדים הם חלק מרכזי בצוות ההנהלה הבכיר של החברה, והייעוד וערכי הליבה שעמדו בבסיס הקמת החברה מובילים אותם בכל מהלך שהם עושים. למשל, כבר בשלב מוקדם לחיי החברה הביא הייעוד לפיתוח תוכנית לשילוב עובדים עם מוגבלויות בחברה.

המנכ"ל הוא המנהיג, המוביל, שנותן דוגמה אישית ביחסו האוהב לעובדים. כמעט כל תהליכי קבלת ההחלטות בחברה מקורם בהבנה המשותפת של הייעוד ושל ערכי הליבה ועל בסיס הפרמטרים האלה הארגון מנוהל.

תרבות ארגונית קשובה

החברה מעודדת את העובדים להתבטא באופן חופשי ולשתף בהצלחות ובעיקר באתגרים. הדגש ניתן בהתייחסויות להתבטאות העובדים לא בביקורת עליהם אלא כדיון מפרה שמטרתו למידה, שיפור והתקדמות למטרה משותפת. וכך, תקלות שהתרחשו לאורך הדרך הפכו להיות קפיצות מדרגה משמעותיות בהתפתחות הטכנולוגיה והיכולות ויצרו יתרון תחרותי משמעותי לחברה בשוק העולמי.

שותפות עם מחזיקי עניין

בחרגול פודטק מקפידים לפעול בשקיפות מול עובדים, ספקים, משקיעים ורגולטורים.

שקיפות מהווה מבחינת החברה ערך מרכזי שמטרתו כפולה : לוודא שהחברה עומדת בחזון שהציבה לעצמה ולרתום עוד שותפים לדרך. בחברה מקפידים להציג ללקוחות את המוצר כפי שהוא - חלבון מחגבים - ולא להסתיר אותו בתוך תערובת של רכיבים אחרים. חרגול פודטק חותרת למוצר איכותי עבור הצרכנים ומשקיעה משאבים רבים במחקר, בוחנת את החשיפה לסיכונים של התפתחות חיידקים וחוקרת את ההשפעות הבריאותיות שלהם כדי לוודא שהיא מספקת ללקוחות את המוצר האיכותי ביותר שניתן.

כמו כן, החברה מקפידה שתהליך הטיפול בחגבים יפגע בצורה מינימלית בבעלי החיים ומקפידה לעמוד בדרישות האיחוד האירופי "מינימום צער לבעלי חיים. המהלך המוקפד הזה משרת את התחושות של העובדים, משפר משמעותית את איכות המוצר הסופי ובאופן מפתיע ולא צפוי, אף משך קהל לקוחות חדש — טבעונים וצמחונים שמעוניינים לצרוך את החגבים תודות להשפעה הסביבתית הנמוכה, היתרונות הבריאותיים והטיפול בבעלי החיים.

https://hargol.com/

Hargol.jpeg

חברה חדשנית שפיתחה מקור חלבון חדשני שעונה על אתגרים רבים של האנושות, החל ממחסור במקורות חלבון זמין ובריא, דרך שיטות ייצור בטוחות ויעילות וכלה בהקטנה למינימום של ההשפעה על הסביבה. החברה פיתחה טכנולוגיות ושיטות לייצור המוני ויעיל של חלבון מלא ועשיר מחגבים שהינם מקור החלבון היעיל ביותר שהטבע יודע לייצר. חרגול היא החברה הראשונה והמובילה בתחום בעולם.

חרגול

ייעוד

באבקום נוסדה בשנת 2008 על ידי עימאד תלחמי בשיתוף דב לאוטמן ז"ל ובשותפות עם חברת מטריקס, מתוך רצון לתת מענה לצורך בתעסוקה לתושבי הפריפריה. צעירים מוכשרים מהמגזר החרדי, מהמגזר הערבי ובני מיעוטים אחרים הצטרפו לצוותי העבודה ויצרו מרקם משותף, הטרוגני ואיכותי.

ייעודה - ליצור הזדמנויות לבני מיעוטים ולתושבי הפריפריה ולתת השראה לכולם : להאמין בעצמם וביכולתם להצטיין, להעז לחלום בגדול ולפעול בעוצמה למימוש שאיפותיהם.

 

מנהיגות קשובה

עימאד תלחמי, יושב ראש החברה, מקפיד להגיע לכל יום אוריינטציה המתקיים בחברה ולהציג בפני המשתתפים באופן אישי ובלתי אמצעי את הייעוד, החזון והמשימה של באבקום. המפגש האישי עם עימאד מעורר השראה ומייצר מחויבות עצומה של הנציגים החדשים לחברת באבקום, לחזונה נושא הבשורה ולמשפחה המיוחדת והמגוונת הזו. ככלל, המנהיגות הקשובה משפיעה על כל ההחלטות המתקבלות בחברה ברוח החזון והייעוד המשלבים שיקולים עסקיים וחברתיים, גם אם לעיתים הדבר מחייב עמידה איתנה מול מחזיקי עניין נוספים ומצריך העדפת שיקולים חברתיים על פני שיקולים עסקיים.

 

תרבות ארגונית קשובה

מדד החיוך הוא מדד ייחודי לחברה, אשר בוחן את רמת שביעות רצון העובדים בכלל הארגון. זהו סקר מקצועי שנערך בצורה אנונימית על ידי חברת סקרים חיצונית אחת לחודשיים ותוצאותיו מאפשרות למנהיגות העסקית של החברה לקבל החלטות ביחס לכלים ולתהליכים שאותם יש לייצר במטרה להשיג עובדים ועובדות מרוצים לאורך זמן.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

פרוייקט המכינות של באבקום מחזק מיומנויות של מועמדים בעלי פוטנציאל גבוה אשר לא הצליחו להתקבל ישירות לבאבקום סנטרס. עד כה בוצעו בהצלחה למעלה מ-20 מחזורים של מכינות, מתוכם נקלטו לבאבקום סנטרס מאות נציגים, שמרגישים מחויבים מאוד לחברה, מחויבות שבאה לידי ביטוי גם בשיעור התחלופה הזניח. בנוסף באבקום סנטרס מחזקת את החיבור של החברה לקהילה, הן מבחינת קידומה התעסוקתי של האוכלוסיה והן חיזוק הקשר עם גורמים באזור - ראשי מועצות, מתנ"סים, מרכזים לפיתוח הון אנושי וכד'.

https://babcomcenters.com/he/

Babcom.jpeg

חברה שמספקת שירותי מיקור חוץ של שירות לקוחות ותמיכה טכנית למגוון חברות מובילות במשק וכן מספקת מגוון פתרונות דיגיטליים AI בנושאים שונים. בחברה מועסקים כיום כ־ 3,500 עובדים.

באבקום
גלובס.png

עיתון העסקים והכלכלה הוותיק והגדול בישראל, נוסד בשנת 1986 ושינה בעלות ב־ 2017 כשנרכש על ידי אשת העסקים אלונה בר און ושותפתה ענת אגמון. מאז העיתון עובר טרנספורמציה עמוקה המבוססת על הגדרת ייעוד, על שותפות עם מחזיקי העניין, על תרבות ארגונית קשובה ומנהיגות קשובה. בשנים האחרונות מאז רכישתו, גלובס מהווה סמן ימני לכלל גופי התקשורת בישראל והוא פועל מתוך תפיסת תפקיד של תיווך והנגשת מידע, ידע וכלים המאפשרים לקוראים ולקוראות ללמוד ולהתעדכן בנושאים המרכזיים בארץ ובעולם בדגש כלכלי, ניהולי ועסקי וכן לגבש עמדות עצמאיות ולתרום לאזרחות מיודעת.

גלובס

ייעוד

כאשר העיתון נרכש ב-2017 על ידי אשת העסקים אלונה בר און ושותפתה ענת אגמון, הצעד הראשון היה הגדרת ייעוד לעיתון: לפעול כגוף תוכן ותקשורת עצמאי, להוביל עיתונות אחראית ואפקטיבית ולחתור להשגת אמון בין־מגזרי, על מנת להגדיל פריון וצמיחה בישראל.

תפקידו של גלובס הוגדר לראשונה כתיווך המציאות ואוצרּות של ידע מהימן, מגוון, אקטואלי, רלוונטי, נגיש ומעניין - בהקשרו. הייעוד, ערכי הליבה, הגדרת התפקיד והקוד האתי משמשים את גלובס ככוכב הצפון בהתנהלותו היום־יומית ובקבלת החלטות.

 

מנהיגות קשובה

לאורך השנים מאז הרכישה הובילה יושבת הראש שינויים משמעותיים, כל שינוי לווה במכתב שקוף לעובדים שהועלה גם באתר גלובס ופורסם לציבור הרחב. אחד העקרונות שלפיהם מנהלת בר און את גלובס הוא 'פירמידה הפוכה' ולפיה, הצעד הראשון בתהליך ההבראה איננו קיצוץ בהוצאות אלא הגדרת חזון, הטמעת ערכים וקוד אתי וטיפול מעמיק בסוגיית האמון הנושאים החשובים ביותר. קבלת ההחלטות של אלונה כמנהיגה קשובה מלווה בסבב התייעצויות רחב, המתחשב בדעתן של שכבות הניהול, הדירקטוריון, העובדים וועדי העובדים, המסוקרים, הקוראים, המפרסמים ויתר מחזיקי העניין. בסופו של דבר, ההחלטות מתקבלות מתוך התחשבות בכלל מחזיקי העניין לאור הייעוד, גם אם בטווח הקצר הן אינן משרתות את השורה התחתונה.

 

תרבות ארגונית קשובה

בגלובס יש מחלקת 'אנשים' ולא מחלקת 'משאבי אנוש', מתוך אמונה שאנשים אינם משאב וכי שפה בונה מציאות וצריכה לשקף אמונות יסוד. יש דגש על השקיפות מול העובדים. אזורי העבודה הפתוחים מבטאים את ערכי השוויון והשקיפות שנשמרים גם בהתנהלות: כך, למשל, החלטות חשובות מלוות בתקשורת מנומקת מול כלל העובדים. ביטוי נוסף לתרבות הארגונית החדשה בגלובס ניתן לראות בתהליך בחירת הסלוגן לעיתון, שנעשה בשיתוף העובדים, מתוך תפיסה שהעובדים והעובדות מכירים את ערכי הליבה ואת הערך המוסף של גלובס יותר מכולם.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

כל מחזיקי העניין מּופּו וגלובס יצר עבור כל אחד מהם תוכנית עבודה שכוללת למידת הצרכים והכאבים, בחינת שיתופי פעולה והוצאתם לפועל. כל מהלך בגלובס כולל מיפוי מפורט של כלל מחזיקי העניין, ההשפעה האפשרית של המהלך עליהם והערך הפוטנציאלי שהוא מייצר עבורם. התנהלות זו מאפשרת מִקסום ערך משותף עוד לפני שההחלטה יוצאת לפועל.

גלובס יוצר מפגשים בינו לבין קהילות, מגזרים ואוכלוסיות מגוונות כדי להקשיב, להכיר ולהבין טוב יותר את האתגרים שלהם וכדי לבחון אותם מול החוזקות והיכולות שלו, על מנת לייצר שיתופי פעולה ותוכניות עבודה.

כחלק מתוכנית העבודה, הוגדרו בגלובס חמישה־עשר חטאים שמונעים מהעיתונות מלמלא את ייעודה. הגדרת החטאים סייעה בבניית תוכנית לשיקום האמון עם כלל מחזיקי העניין.

https://www.globes.co.il/

ייעוד

וולטה סולאר קמה במטרה להאיץ את המעבר לאנרגיה מתחדשת באמצעות מערכות סולאריות, אמצעי אגירה ועמדות טעינה לרכבים חשמליים באופן פשוט, אסתטי ונגיש מבחינה כלכלית.

החברה לוקחת חלק אקטיבי בהתמודדות עם שינויי האקלים הגלובליים, בצמצום זיהום האוויר והתחלואה ובשמירה על משאבי הטבע, והיא יוצרת השפעה משמעותית על הסביבה, על החברה ועל כדור הארץ שבואנו חיים תוך שמירה על עתיד הדורות הבאים.

 

מנהיגות קשובה

החברה דוגלת בעשייה מעוררת השראה שמייצגת השפעה ומחוללת שינוי לטובה על בסיס עבודת צוות עם האנשים הטובים ביותר. יש טיפוח מתמיד של ערכי למידה וצמיחה בחברה והעשרה לעובדים בקריאה ובהאזנה לספרים, בהרצאות ובפודקאסטים. בוולטה סולאר יש תרבות של הצבת הלקוח במרכז, וחתירה להציב סטנדרטים של אכפתיות ושירות שאין שני להם. יש אמונה חזקה בעשיית הטוב, בשמירה על הסביבה ובעבודה נמרצת בדרך להשגת מטרות ויעדים בעלי ערך חיובי.

 

תרבות ארגונית קשובה

בחברה מקדמים תרבות ארגונית קשובה : פתיחות וגמישות מחשבתית המבוססת על אמונה ביכולת של כל עובד בחברה ליצור, ליזום ולהעלות רעיונות חדשים; עבודת צוות שפועלת כרשת ארגונית מאוחדת בעלת שפה משותפת, ערכים ועקרונות מנחים; תקשורת טובה בין העובדים. העובדים מחוברים לעשייה העסקית ומעודכנים במגוון דרכים ובאופן שוטף.

 

שותפות עם מחזיקי עניין

החברה חותרת בהתמדה להנגשת המחיר הכרוך במעבר לאנרגיה סולארית, לצד שמירה קפדנית על רמת המוצר ועל השירות. היא השקיעה רבות בפיתוח מודל ליסינג סולארי אשר מאפשר לבעלי גגות להתקדם לאנרגיה סולארית גם אם הם מתקשים לממן את המערכת ובנוסף לקבל דמי שכירות חודשיים מבלי להוציא שקל.

ערך מרכזי נוסף בחברה מתייחס לרצונה לתת בחזרה לקהילה, שהיא מחזיקת עניין מרכזית באופי הפעילות ובתפיסה של וולטה. דוגמה אחת לפרויקט כזה היא תרומה, ללא מטרת רווח, של מערכת סולארית מנותקת רשת, הכוללת יכולת אגירת אנרגיה ותאורה חסכונית, לגרעין הקהילתי האתיופי בגדרה.

https://volta.solar/

וולטה סולאר.png

וולטה סולאר הוקמה במטרה להאיץ את המעבר לאנרגיה מתחדשת על ידי מערכות סולאריות ועמדות טעינה לרכבים חשמליים באופן פשוט, אסתטי ונגיש מבחינה כלכלית. החברה מקימה, מתחזקת ומתפעלת מערכות סולאריות בכל רחבי הארץ ומספקת שירותים למגזר — הפרטי, העסקי והמוניציפלי — תוך מתן חווית שירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. מטה החברה נמצא בתל אביב, והיא פועלת ומקימה מערכות בכל רחבי הארץ. מועסקים בה כ־ 230 עובדים.

וולטה סולאר
bottom of page