top of page
יעל אלמוג זכאי

כנשים, התקדמנו מאד לעומת מצבנו לפני כמה עשרות שנים, אך הדרך עוד מאד ארוכה לשוויון. לפעמים נראה שההתקדמות היא ׳שני צעדים קדימה ואחד אחורה׳ (ולפעמים יותר מאחד), אבל עלינו לא להתייאש ולהאמין ביכולות שלנו ובחשיבות של השוויון.
קיים  הבדל תהומי בין נשים וגברים ביחס לאיך הם.ן מעריכים את  היכולות של עצמם.ן
בהגשת מועמדות לעבודה או ברצון להתקדם בארגון - מנסיוני נשים מעריכות את היכולות שלהן בהערכת חסר לעומת גברים שקופצים על הזדמנויות עם יותר בטחון. גברים יודעים ׳לעוף׳ על עצמם יותר מנשים, גם אם אינם עונים על כל הקריטריונים המבוקשים. לעומת נשים כשגם אם עונות על כל הקריטריונים, מהססות וחשות שעליהן לצבור עוד נסיון׳. 
כשנשים צעירות מגיעות אליי אני דוחקת בהן לאמץ בהקשר זה גישה ׳יותר גברית׳, להעז לפרוץ ופחות ללכת על בטוח. לבטוח במסוגלות שלהן. לפתח מרפקים. 

דבר נוסף - לצערנו הסביבה העסקית היא עדיין סביבה מאד גברית. בשל כך אינטליגנציה רגשית בכלל ושל נשים בפרט נחוצה בה מאד. 
יחד עם זאת - על נשים לשים לב כי פנייה לתכנים רגשיים מול אנשי עסקים גברים, תהיה אפקטיבית רק  אם  תתוקשר באופן מאד רציונלי. שיח אמוציונלי בדר״כ מתקבל לא טוב בעולם העסקי - וכאשר הוא מפי אשה ולאזני גברים - על אחת כמה וכמה. חשוב לשים לב לזה ולמנן את זה נכון, ובעצם : ליישם סגנון תקשורת היברידי שהוא גברית/נשית גם יחד.

ד"ר יעל אלמוג זכאי

אשת עסקים ומייסדת תנועת קפיטליזם  קשוב ישראל

כאמא לשני בנים צעירים, אני מודעת לכך שיהיה להם יותר קל בתחומים שונים בחיים. מעבר ללחנך אותם להיות טובים יותר לאדם ולסביבה, חשוב לי שגם יבינו שיש להם את הכוח לשנות לטובה את העתיד שלהם ושל השאר.

אני מחנכת אותם ליושר ולסבלנות, לאהבה ולאכפתיות. אני מספרת להם על עוולות העבר ואיך לא לחזור על טעויות. אני מספרת להם, שנשים שוות לגברים ומי שחושב אחרת טועה בענק.

אז העצה שלי, שאמשיך לשים דגש שיש להתייחס בכבוד והערכה לכל ילדה, נערה ואישה שיפגשו בדרכם. כשיגדלו, אני מקווה שיפנימו שהן והם, שווים ושוות, בדיוק באותה המידה.

מנהלת התפעול והקהילה של תנועת קפיטליזם קשוב ישראל

הדר שמלי שרף

הדר שמלי שרף

בעיני, מה שחשוב תמיד, זה לעשות דברים מתוך מחשבה, ולא באופן אוטומטי.

עבור רוב האנשים בעולם, גם היום, הצלחה משמעותה להיות עשירים, או להיות מפורסמים, או גם וגם. זה האוטומט אליו רוב האנשים הולכים, כשהם מגדירים לעצמם את מסלול חייהם ואת המקומות אליהם הם רוצים להגיע.

וזה ממש עצוב בעיני, כי בדרך הזו אנשים הרבה פעמים מפספסים בדרך, זמן עם המשפחה, התפתחות אישית, חוויות של טיולים ובישולים ועוד המון דברים, שגם הם ביטויים של הצלחה, אם רק עוצרים לרגע לחשוב על מה זה באמת אומר, להצליח בחיים.

הדבר נכון פי כמה עבור נשים, שהרבה פעמים מנסות להגדיר הצלחה במונחים של עולם גברי, ורוצות להוכיח את עצמן ואת שווין כי הן באמת שוות ומדהימות ונפלאות, אבל גם כן מפספסות כך הרבה דברים בדרך.

אז אני מאחלת לכולנו ביום הזה (ובכלל), קודם כל להיות במקום בו אנחנו מגדירות לעצמנו מהי הצלחה. לעצור רגע, לחשוב על מה אני רוצה בחיים, מה באמת חשוב לי, ולא מה החברה מכתיבה לי שחשוב. ולפעול מהמקום הזה, בלב שלם, בנפש מלאה, בשמחה ובאהבה. 

שירי גרינבלט זולברג

מנכ"לית תנועת קפיטליזם קשוב ישראל

שירי גרינבלט זולברג

הצלחה,

הרבה שנים מדדתי הצלחה במספר התעודות וההישגים שמניתי.
זה היה מירוץ שלא נגמר ולא סופק. דלי מים עם חור בתחתית - זו היתה התחושה .
עד שלפני 14 שנים החלטתי לקפוץ למי - הנפש, סיקרן אותי לחקור ולברר מחדש מי אני , למה ומה יש בחיים האלו .
זה היה מסע של התמודדות עם חוסר בטחון ופחד קהל שניהל אותי, הגביל וצמצם את הקיום שלי .
במהלך הההכשרה שלי ל-טריינר NLP, הבנתי שהערכים שמניעים אותי הם חופש השפעה ונתינה. למדתי שעל מנת לממש אותם ולחיות מתוך משמעות , ראויה המשימה להפרד לתמיד מפחד קהל ובמקומו בחרתי להטמיע אמונה חדשה, לשאוף בכל יום, קצת יותר, להיות בקשר וחיבור לעצמיות ולערכים שלי , זה אומר לחיות את הייעוד שלי מתוך רצון לעזור לאחרים ולשפר את האנושות באנושיות.
הצלחה עבורי זה היכולת לעצב את כל מרחבי החיים עפ״י האמונות והערכים שמתווים את הדרך ומימושם תוך כדי תנועה.

באהבה, גליה.

גליה בן חיים

מייסדת יער אפשרויות. מלווה ארגונים בבניית תהליכי אמון דרך הטמעת ערכים וייעוד

גליה בן חיים

טל מזור

משחקולוגית ארגונית, יזמית עסקית ומשפיענית חברתית

טל מזור

הטיפ האישי שלי להצלחה (כאישה ובכלל) הוא להגיד "כן" להזדמנויות.
בחלק מהסדנאות שלי, על ההתחלה, אני מבקשת מתנדבת מהקהל.
מעט אצבעות מהוססות מורמות.
אני לא אגלה לכם מה קורה למתנדבת (כי אולי יצא לכם להשתתף בסדנה שלי 🙂),
אבל תכל'ס - מה כבר יכול לקרות לה? מה כל-כך מפחיד בלהגיד כן?
בהכללה גסה, כנשים חינכו אותנו להיזהר, לחשוד בכל הצעה שטומנת בתוכה חוסר וודאות
ולהימנע מקבלת החלטות פזיזות כי זה "לא נעים" ו"מה יגידו".
גברים רבים בעולם היזמות והעשייה העסקית פטורים מכל המבוכות, ההתלבטויות והחששות האלה, פשוט כי חינכו אותם להעז.
להגיד "כן" להזדמנויות, זה לא בהכרח להתנהג בפזיזות או חוסר זהירות, אלא להשאיר דלת או חלון פתוחים כדי שההזדמנות תוכל להיכנס ולהסכים באומץ לטעות, להיכשל וגם... להתפתח ולהצליח.
זה דורש אימון, ובעיקר מודעות לקולות שמושכים אותנו אחורה וגורמים לנו להישאר במקום
ולשלוף סירוב אוטומטי, אבל - זה משתלם.

הצלחה זה דבר סובייקטיבי, ומוגדרת על ידי כל אחת ואחד באופן שונה ..
אבל כך או כך אין קיצורי דרך...ובטח לא לנשים.
ולצערי גם היום ב 2023, לנשים מורכב יותר בעולם העסקי, והן צריכות לעבוד קשה יותר כדי לתפוס מקום בשולחן.
באופן אישי מה שתמיד הנחה אותי זה השאיפה להביא ערך עבור כל בעלי העניין .
ערך ניתן לייצר על ידי ידע, שליטה בפרטים, רתימה של הסובבים אותנו, מנהיגות, נחישות וחשיבה חדשנית מחוץ לקופסא ..
ובהיותינו מולטיטאסק מטבעינו, אנחנו יכולות להציע את הכל.
האם נצטרך גם בעתיד את ימי האישה?
לתחושתי בשנים הקרובות כן, כי אנחנו עוד לא שם..
ויש חשש שבבחינות מסוימות אנחנו גם הולכות אחורה...
אבל בהתבוננות על הצעירות של היום, כמו הבת שלי, אני אופטימית.
הן ובני זוגם גדלו לתוך עולם שנשים יכולות לעשות הכל וקיים שיוויון בחלוקת הנטל גם בבית.
זה דור שגדל עם אמהות קרייריסטיות שהן מנהלות בכירות, רופאות, טייסות ועוד.

אנחנו צריכות רק להמשיך ולהיאבק על ההישגים שדורות של נשים השיגו לפנינו, ועוד ישיגו אחרינו ,כדי שלהן יהיה ברור שהיום הזה מיותר..

רוני בהט

מנהלת יחידה עסקית מותגי מזון תנובה

רוני בהט

"אין צורך לקחת אחריות על כל אי הצלחה... לא תאמיני, אבל, יש גם נסיבות אחרות שאינן קשורות אליך המשפיעות על התוצאה הסופית, את לא יכולה לשלוט בכל המשתנים.." 😄

בעיניי, זו הבעיה הגדולה של נשים, ולכן גם נוטות להמעיט בערך עצמן, לפחד לבקש שכר, לצמצם את המעורבות המוצלחת שלהן ומשאירות את הזירה לגברים, שנוטים לקחת קרדיט מבלי להתבייש.
לפני 3 שנים עזבתי משרת סמנכלית שירות באיתוראן ויצאתי להיות עצמאית כיועצת ארגונית. אני עוברת דרך מרתקת של שינוי, של מעבר מחממה ל"אני המוצר".

ריקי סגב

יועצת ארגונית תפעולית, מלווה עסקים להתייעלות

ריקי סגב

המסר המרכזי שלי לעצמי ולבת שלי הוא לא לפחד.
לא לפחד לחלום. לא לפחד לגשת למשרה יוקרתית. לא לפחד לדרוש שכר. לא לפחד להביע דעה בחדר מלא גברים. לא לפחד להיכנס להריון אחרי שקיבלת תפקיד. לא לפחד להיכשל. לא לפחד להיות לא נחמדה. לא לפחד להצליח. לא לפחד לקדם נשים בהריון. לא לפחד מנשים חזקות. לא לפחד מטעויות. לא לפחד מלומר ״טעיתי״. לא לפחד מניראות. לא לפחד מרגע של חולשה. לא לפחד להיות אישה.
והעיקר, לא לפחד כלל.

יעל פרוליך

סמנכ"ל תפעול גמל פנסיה ו - IRA, מיטב

יעל פרויליך

להיות אישה מבחינתי זו זכות אדירה, עברתי מסע ארוך כדי שאוכל להתייחס לעובדה הביולוגית הזו כזכות. נולדתי בשנות השבעים, אז עדיין לא גידלו כאן נשים להגיע לגדולות. צמחנו בחברה שמרנית ופטריאכלית שמסלילה נשים לתפקידים מסורתיים.
לשמחתי, בגרתי בשנות התשעים ושם הרגשתי השפעות אחרות, חשיפה למודלים נשיים שונים וגיליתי שיש בי כוח ויתרונות מובהקים מעצם היותי אישה. עם השנים הבנתי כי אני סוללת לעצמי את הנתיב שלי, דעותיי הן שלי , ההחלטות הן לחלוטין שלי. היכולת לבחון את עצמי אל מול המראה שלי ולא של החברה,של גברים או נשים בחיי הייתה אירוע משחרר.
גיליתי בי כוחות עצמוניים שאינם קשורים למי צועד לידי.
למדתי להעריך נשים שפרצו דרך והיו מספיק אמיצות לערער על הדעות הרווחות לגבי מה מקומה של האישה. למדתי להעריך גם נשים שבוחרות לחיות חיים מסורתיים יותר. כל עוד הן בוחרות.
אני מלמדת את בנותיי להיות שוות ומסוגלות, לקחת בעלות על גופן,רוחן ותדמיתן. מלמדת את בני לראות בכולם ובכולן כשווים ושוות ולתת ערך ומשמעות לאדם שלידך ללא קשר למגדר שלו.
השינוי האמיתי מתחיל ומסתיים בחינוך והטמעה לצד דוגמה אישית מתמדת.
ההישג הגדול בעיניי יהיה כשלא יהיה צורך לציין את יום האישה. זה יהיה ברור כיום האדם באשר הוא.

דנה אדלר

סגנית מנהל אתר צפון בבית ההשקעות מיטב

דנה אדלר

סיגל שביט

פסיכולוגית ארגונית, מומחית למנכ"לות, ניהול ומנהיגות בעולם חדש

סיגל שביט

אנחנו רואות את ההצלחות אבל מתחת לפני השטח יש הרבה ימים ללא שינה, דאגות, חששות שצריך להתגבר עליהם ובעיקר עבודה שדורשת התמדה. כדי להצליח, כדאי שתקיפי את עצמך בחברים וחברות למסע, שיסייעו לך לשמור על אנרגיה של עשייה גם בימים קשים.


אני הרגשתי זאת כאשר עבדתי על הספר שלי "אומנות המנכ"לות". המחקר והכתיבה נמשכו 4 שנים. אחרי שעברתי את המהמורות של לראיין 50 מנכ"לים(שמעתי הרבה "לא" בדרך) ולכתוב את תובנות הניהול שלהם, (כתבתי ומחקתי עשרות פעמים) והספר התקבל בהוצאה לאור, הגיעה הקורונה. העבודה בהוצאה לאור הופסקה וחששתי שכל ההשקעה שלי תרד לטימיון (שלא לדבר על כל הכסף, שכבר שילמתי להוצאת מטר) לשמחתי אני מוקפת במשפחה וחברים תומכים שעזרו לי לשמור על אופטימיות ועודדו אותי בימים ההם.

כגישה לחיים, וביום האישה במיוחד, אני חושבת, מאמינה וכך גם פועלת לפתח ערוצי התפתחות ועניין מגוונים, לאתגר את עצמי, את המוסכמות והציפיות של הסביבה הקרובה והרחוקה, כל פעם מחדש מבלי לחשוש.

בשנתיים וחצי האחרונות אני מנהלת את מרלו"ג דרום חלב, מרלו"ג לוגיסטי גדול ומורכב בתנובה אליו הגעתי דווקא מתחום ניהול משאבי אנוש.
זה אפשרי, מאתגר ומעניין כי אני מאמינה שיכולת ניהול ולמידה בשילוב ראיית טובת העובדים הם מתכון מנצח.

דלית כצנלסון

מנהלת מרלו"ג דרום חלב, תנובה

דלית כצנלסון

אם צריך לתמצת את המהות לסלוגן אחד שהוא המצפן שלי להתפתחות אישית ומקצועית בכל שלב בקריירה- אגדיר זאת במשפט אחד: לחלום! להעז! ולהיות בלמידה מתמדת.

וכמובן, תהיי מי שאת. תזכרי שאת בגרסה הכי מוצלחת שלך כשאת אותנטית.

סמדר כדר כורש.jfif

סמדר כדר חורש

מנהלת תחום למידה ופיתוח ארגוני, שופרסל

סמדר כדר חורש

אני מאמינה בשוויון הזדמנויות לכל אחת ואחד בכל תחום.
מאמינה שדיאלוג יצירתי אותנטי וישיר יכול לפתור כמעט הכל.
יודעת שיש לנו היכולת והכוח לשנות באמצעות דוגמא אישית. גם אם לפעמים נדמה שהמעשה הוא קטן אף פעם אל תמעיטי בערך שלך לייצר שינוי. שינויים קורים גם בצעדים קטנים.

ניהול בעיני הוא משימה שאיננה מסתיימת כאשר אני יוצאת מהמשרד, אלא מלווה אותי בכל עשייה- אישית ומקצועית, כדי לאפשר ולתת גיבוי לנשים שאני פוגשת בדרך.

מיטל טרזי

סמנכ"לית שיווק קבוצת צמח שאן

מיטל טרזי

שמי טלי איגלמן-בלנקי.
אישה, אמא למיכל, גלי ואסף, ונשואה לאלחנדרו. יחד הקמנו משפחה בישראל, אבל שנינו נולדנו בארגנטינה.

עליתי לארץ בגיל 17 עם חבריי בתנועת הנוער . התגייסתי לצה״ל ויצאתי לקורס מ״כיות וקצונה.
בתואר ראשון וגם בשני שילבתי לימודים ועבודה במוסדות כמו הסוכונית היהודית, האוניברסיטה העברית, משרדי ממשלה וארגונים רבים.

אחרי שנולדה גלי, נפל לי האסימון שאני נולדתי להיות עצמאית והגיע הזמן להקים את המשרד שלי. את ״כלים להצלחה״ התחלתי כיועצת קריירה ומשם התפתחתי וליוויתי בהתחלה עסקים קטנים וכיום מלווה ארגונים וגם נותנת שירותי מיקור חוץ לפיתוח ההון האנושי.
כל שנה אני לומדת קורס או כלי חדש, משתתפת בכנסים ואירועים כי חשוב לי להיות מעודכנת ומעורבת בתחום המקצועי וגם בחיי המשפחה; והעיקר עבורי הוא לשלב עבודה-בית במודעות וכל פעם בהתאמה אישית .

חשוב לי לקדם שילוב של אוכלוסיות מגוונות, להטמיע הרגלי התנדבות, לפתח תקשורת בריאה פנים וחוץ ארגונית ולקדם עשיה עסקית תוך התמקדות אמיתית בנ.אנשים.

מאמינה שכל אחת ואחד יכול להצליח. המילה הצלחה באה ביחד עם הגדרת היעוד, מה אני רוצה לקדם מעבר לרווח או רגע מסויים של הצלחה. היעוד בקריירה משתלב ו״רוקד״ ביחד עם היעוד בתחום האישי, משפחתי, חברתי וזוגי ולכן אני תמיד ממליצה לוודא שכל המישורים חיים בהרמוניה ואיזון .
ביום האישה אני תמיד מרגישה קצת לא בנוח, הרי חייבים לחגוג ולתת במה ולקדם את הנשים ולעודד לשחרור ושיוויון. מצד שני אני תמיד מאחלת שלא נצטרך להמשיך לציין את היום הזה ופשוט נוכל לחגוג את ההצלחה של תהליך ההתפתחות בקידום שיוויון ללא שום הבדל מגדרי.

עדיין יש לנו כחברה דרך ארוכה להגיע לשיוויון. ויחד עם זאת אני רואה ניצוצות של תקווה ופועלת על מנת להגביר, לקדם ולחנך למען שיוויון הזדמנויות, כבוד הדדי, היעדר הפליה ושיח מכבד ומקדם.
מאחלת לכן , למצוא את היעוד ולצעוד למעניו במודעות, חוכמה ושמחה.
יום האישה שמח ופורח
טלי

טלי איגלמן

יועצת ארגונית ומרצה. בעלת ״כלים להצלחה״

טלי איגלמן

יום האישה הוא הזדמנות נהדרת לציין ולהכיר בכוחה היפה של הנשיות להביא ריפוי לעולם. העצה שלי היא ליזום פעולות ואירועים שהן מחוץ לאזור הנוחות שלנו.

 

אני למדתי שכשעושים פעולות מחוץ לאזור מגלים דברים חדשים על עצמינו וצוברים עוד חוויות שמלמדות אותנו מה עוד מבקש לבטא את עצמו דרכינו. מאחלת לכל הנשים והאנשים ביטוי מלא וחופשי של על כישוריהם והתגברות על כל הפחדים הקשורים לכך. חג שמח💖✨🌈🌎

איריס לוביץ'

מרצה ליזמות אימפקט ומייסדת חברה לקשרי משקיעים. פועלת במרץ למען עולם טוב יותר

איריס לוביץ

היי את. היי אותנטית, זו הגרסה הכי טובה של עצמך. הכירי את עצמך והיי מודעת לחוזקותייך.

 

לימדי איזו מנהיגה את והביאי את המתנה שלך לעולם בעוצמה בעזרת ששת החושים.

איריס שדה

מייסדת ומנכל"ית מנהיגות קשובה ישראל

איריס שדה

הטיפ האהוב עליי הוא למעשה טיפ שלמדתי מאלונה בר און, המו״ל והבעלים המשותפת של גלובס: להתמיד בדרך שלך ולהתעלם מהערות לא בונות כמו ״זה לא יצליח״.

 

כמו במשל הצפרדע החרשת, שמצליחה להתמיד ולהפוך את דלי השמנת לחמאה - פשוט בגלל שלא שמעה את כל אלה ש״המליצו״ לה להתייאש ולוותר בדרך.

קרן גולדנברג

בעלת עסק קשוב לנדל״ן בחו״ל (בעבר מנכ״לית תנועת קפיטליזם קשוב ישראל)

קרן גולדנברג

הדרך הטובה ביותר להצליח לדעתי היא להגיע עם סקרנות, תשוקה ואופטימיות לכל מקום או משימה ולדעת שבחיים תמיד יהיו אתגרים ולהתמודד אתם זה להסכים לצמוח.


הצלחה בעיני זה ליהנות מהדרך לפחות כמו מהתוצאה.

מיכל כהן אפשטיין

מנהלת שיווק Xenom

מיכל אפשטיין

כנשים אנו חוות ההתמודדות יום יומית לרבות תבניות מגדריות של החברה ואפילו שלנו עצמנו.

מהי הצלחה? – מבחינתי כל מה שאני חווה כהגשמת ייעוד היא הצלחה.

קריירה מלאה, אמהות במשרה מלאה או שילוב של השניים, כל אחד מהן נתפש בעיניי כהצלחה כאשר בחוויה האישית הוא הגשמה עצמית, ייעוד או מקור לתחושת ערך.

טיפים-

הכל מתחיל באמונה וחלק משמעותי ממנה היא האמונה בעצמך, ביכולות שלך וביעוד שלך.

השתמשי ביכולות שהטבע חנן אותנו - האינטליגנציה הרגשית - שמאפשרות ל״הרגיש״ את האחר,ולהיות באמפתיה, לתמוך , לחמול ולעודד תרבות ארגונית של קשיבות, כבוד הדדי ואכפתיות .

תהיי בעוצמות שלך ותחלקי בהן כדי להעצים אחרים. תקשיבי לאינטואיציות שלך.

תהיי עצמך - אותנטית וכנה לרבות בסגנון הניהולי.

תדעי להיעזר - תמקדי את היכולות היכן שחשוב ושיש לך ערך מוסף - בנושאים אחרים אפשר להיעזר ולקנות שירותים שייקלו עלייך במציאת איזון. הנסיון להצטיין בכל החזיתות ולהיות סופר וומן - בטווח הארוך שוחק ומעייף, תשמרי על עצמך.

תהיי שלמה עם הדרך - אם את בייעוד שלך, רגשות אשם והתנצלויות יהיו מסר שלילי כלפי עצמך וסובבייך. תשתפי משפחה וחברים - במעשייך, בחזון שלך, בדרך שלך - משפחתך וחברייך הם קבוצת התמיכה שלך ואת מודל עבורם להגשמה עצמית.

כל האמור רלוונטי לגברים ונשים.

דיאנה ברזין

מנכ״לית משותפת
Aon Reinsurance Israel

דיאנה ברזין

מה זאת הצלחה? לחלום, לתכנן, לעשות.
לפני מספר שנים עזבתי מקום עבודה כחודשיים לאחר שקיבלתי קביעות. עזבתי מקום בטוח, מקום בו אוכל להישאר לעבוד עד הפנסיה, כלוב של זהב.
עזבתי כי החלטתי לבחור בי.
רעשי הרקע היו רבים, הסביבה לא הבינה את הצעד ואני החלטתי שאני מתמקדת במטרה והיא לעבוד במקום שמאפשר לי צמיחה, סיפוק ועשייה.
במסע שעברתי היו כישלונות שגרמו לי לבחון את עצמי יותר ולהמשיך לדייק את עצמי .
היום, כ15 שנה אחרי אני עוסקת בתחומים חברתים. אני גאה בפרויקט עצות של סבתא שיצרתי ולא היה נוצר אם לא הייתי מחליטה לשנות מסלול. פרויקט עצות של סבתא נותן מקום לסבתות שנמצאות בליבנו וכבר לא איתנו, סבתות שהקנו לנו ערכים ודרך ארץ.
אספתי מנכדות ל - 60 סבתות מעדות שונות עצות שמאירות, מדריכות ומשעשעות.
וכמו שסבתא טינה מטריפולי אמרה: אין צורך שחלומות יהיו גדולים, מספיק שהם יהיו שלך .
להעיז לחלום, להאמין שאפשר, לעשות ולהגשים.

עינת אלעזר

פיתוח וליווי תוכניות חברתיות, אימון תעסוקתי והנחיה

עינת אלעזר

לרגל יום האישה, מה נאחל ומה נגיד...
לכל אישה, אמא, נערה, ילדה, תינוקת ועוברית שעוד לא נולדה מאחלת לכן הרבה אומץ, נחישות, התמדה, נחת ושלבה. שתדעו רק אושר שמחה והצלחה!
הצלחה להגשמה עצמית, הצלחה להתמודד עם אתגרים, הצלחה לא להיכנע ולא להישבר, הצלחה לקום ולעמוד אחרי כל נפילה, הצלחה לא להפסיק לנסות, הצלחה למצוא את נקודת האיזון הייחודית שלך וטיפ ממני לעדכן אותה גם ... כי וואלה גם האיזון משתנה ומה שנכון לנו היום מחר הוא פחות רלוונטי לכן צריך ללמוד לאזן, ולאזן מחדש במידת הצורך. תני זמן לעצמך בין לבין ... כדי לאגור מחדש עוד אנרגיות להמשך המסע הקסום שלך. תזכרי לשים את עצמך במרכז מידי פעם. תככבי תאירי עולמות, תהיי מקום להשראה והדבר הכי חשוב גם תהיה את ... ורק את ...כי את מושלמת כך ואת כל כך מיוחדת.
עצה קטנה ואחרונה לדרך. תעשי את מה שאת רוצה, מאמינה ואוהבת לעשות בין אם זה מקום/תחום או מקצוע שיש בו מלא "נשים" ולכאורה הרבה נוח וטבעי להיות בו, ובין אם זה מקום שונה לא טריוויאלי שדורש ממך יותר מאמץ מקום שמזוהה רק עם "גברים" ואת צריך להשקיע הרבה כדי שתבלטי. לעולם אל תפסיקי לחלום, לנסות, להצליח ולכבוש פסגות.
יום אישה שמח!!
באהבה
מארי פרח

מארי פרח

מנהלת פרויקטים באיכות, חברת תיקון עולם

מארי פרח

יום האישה הוא יום מיוחד עבורי ואני שמחה לחלוק את התובנות שלי,
מתוך שיתוף ואחווה נשית, במיוחד כיום, כאשר מאחורי שנים רבות של ניסיון אישי ומקצועי.
ראשית, כל אישה צריכה להקשיב לאינטואיציות שלה - אין כמו אינטואיציה של אישה.
להאמין ביכולת שלה לפלס את דרכה בעולם הזה, בביטחון ובעוצמה וללא פחד - גם אם היא קמה בבוקר ולא בדיוק מרגישה כך...
כל אישה צריכה לחיות באיזון - להיות בנתינה לפי הכיס והלב שלה,
לדעת לפנק את עצמה ולדאוג לבריאות שלה לצד הקושי והעומס שלעיתים גולשים מעבר ליכולת הלב מלהכיל...
''כל אישה צריכה חדר משלה וכסף משלה''-כך העבירה את המסר הסופרת וירג'יניה וולף עוד בשנת 1928.
גם אני מאמינה שהחופש הכלכלי הוא הכרחי עבור העצמאות של האישה. כך היא לא תרגיש תלותית. ולבסוף -האמונה. לחיות באמונה שכל מה שקורה הוא לטובה, ובסופו של יום להוקיר תודה על מה שיש ותמיד לראות את חצי הכוס המלאה.

מיכל מטלון

עוזרת אישית לד"ר יעל אלמוג זכאי

מיכל מטלון

הדרך הטובה ביותר להצליח היא למצוא את המקום - זוגיות, עבודה, חברים שעושים לך טוב.

מקום שיש לך בו נוכחות, שאת מרגישה שאת מגשימה את עצמך, שמעריכים אותך, שאת נאמנה לעצמך ולערכים שלך.

מבחינתי שוויון והוגנות אלו ערכים שמאוד חשובים לי ואני שומרת עליהם בכל המעגלים שלי ומנחילה אותם גם לילדים שלי.

נילי הרשקוביץ

HRBP, פלורי - ביוטק

נילי הרשקוביץ

יש פתגם אחד אומר ״מי שלא עושה - לא טועה״ ויש פתגם אחר שאומר ״גם מי שטועה - זה סימן שהוא עושה״ . אז הרשי לי לספר על הכשלון המפואר שלי.
בינואר 2022 החלטתי לבצע מספר מהלכים שיובילו את החברה לשלב הבא, מצוידת בתוכנית עבודה מאוד ברורה ואמונה גדולה במהלכים, אני מתחילה ביישום ובהטמעה של התוכנית, באפריל אני נכנסת לסחרור שמגיע לשיא ביוני 2022 ושם אני מקבלת החלטה להרים אמברקס ולעצור את הפעילות בפיוזינג. החלטה קשה ששוברת אותי למיליארדי רסיסים. החודשים עוברים ואני מבינה שאני חווה "משבר אמונה" ביכולות שלי, בדרך שלי... כל כך הרבה רעש נכנס לתוכי, שגרם לי להתרחק מעצמי ובפעם המי יודע כמה (ככה זה שאת רצה למרחקים), התחלתי לבחון מחדש את הבחירות שלי, להודות בטעויות שלי ולחזור לבסיס שממנו יצאתי ושוב פעם לשאול את עצמי, מי אני? את מי באתי לשרת? מה הייעוד שלי? למה אני כאן? איזה חותם אני רוצה להשאיר ביקום?
הבנתי כשאת רצה למרחקים, כשלון הוא חלק טבעי מהתפתחות וצמיחה . שזה בסדר לחזור אחורנית ולעשות חישוב מסלול מחדש. שאני לא חייבת דין וחשבון לאף אחד, רק לעצמי. למדתי להוקיר את עצמי על הדרך, על העשייה, על ההתמדה.
ובעיקר לקבל את השאיפות שלי והתשוקה הזו שבוערת בתוכי לטרוף את העולם ולחיות חיים משמעותיים, חיים שבהם אני לא שוכחת לחייך גם שמאתגר וקשה. חיים שאני נלחמת על מה שחשוב לי, על החלומות שלי ולהיות גרסה יותר טובה של עצמי. Dream. Believe. Fly.

אלומה גנון חוליו

מנכ"לית & פאונדרית FUSING

אלומה גנון חוליו

כמאמר השיר "I did it my way.." הצלחה היא קריטריון אינדיוידואלי, לכל אחת מאיתנו הגדרה אחרת להצלחה, מה שחשוב הוא אלמנט הבחירה!

 

לעשות את הבחירות מושכלות והמתאימות לך.. ולעמוד מאחוריהן.

רקפת שפירא - כץ

סמנכ"לית משאבי אנוש פיליפס ישראל

רקפת שפירא כץ

הדרך הטובה ביותר להצליח היא להקשיב לקולות הפנימים של עצמך. את יודעת הכי טוב מה נכון עבורך.

 

בנוסף להקשבה לעצמך, בחרי לך 2-3 אנשים שברגעים קשים אמרו לך את האמת ואיתם תוכלי להניח את הלב שלך.

 

הצלחה בעייני שאני קמה בבוקר מסתכלת במראה ואוהבת את מה שאני רואה וזו את עצמי ויודעת שאני מביאה ערך לאחרים.

אורטל דוזלי

מנחה ומאמנת - מְלַמֶּדֶת לִפְרֹם קוֹנְפְלִיקְטִים בְּפַשְׁטוּת

אורטל דוזלי

כמה פעמים אמרו לך שקשה להשיג את מה שאת רוצה? איך הגבת כשאנשים חשובים לך תיארו בפניך את הקשיים בדרך להשגת המטרה?
לפני יומיים אישה יקרה וקרובה שמעה את התוכניות שלי לגבי פרויקט חדש בייעוץ פילוסופי שאני רוצה להציע לארגונים. התגובה שלה היתה - זו משימה קשה. השבתי לה שיש שתי אפשרויות להתמודד עם קשיים - לוותר או לחשוב בדרך יצירתית איך מתמודדים איתם. הבחירה שלי ברורה –
להתעלם מהקולות שמנסים להניא אותי מלהשיג מטרות מאתגרות, להבין את המקור להתנגדויות ולקשיים ובהתאם לכך לבחון דרכים להתמודד עם המצב.
ההבנה שאני צריכה לסנן קולות שליליים החלה בגיל 24, עם סיום התואר השני בפקולטה לניהול, באוניברסיטת תל אביב. היה לי רעיון מעניין, בעיני, לעבודת מחקר. התחלתי לאסוף מידע לקראת הגשת הצעת המחקר, כאשר אחד הפרופסורים אמר לי שהנושא שאני רוצה לחקור נדוש וכדאי לי לחפש נושא אחר. מדובר היה באדם מוערך בפקולטה בעודי חסרת ניסיון במחקר ולכן חשבתי לקבל את עצתו. זמן קצר לאחר ששיניתי נושא לתזה, אגב לנושא מרתק אף יותר, קבלתי הזמנה להרצאה שנתן סטודנט באוניברסיטת חיפה עם סיום המחקר שלו, בדיוק באותו נושא שאני ויתרתי עליו בעצת הפרופסור הנכבד...
אני חושבת שזה היה הרגע שגמלה בי ההחלטה שאני מקשיבה לעצמי – לרצונות שלי, לתחושת הבטן, ולוקחת בערבון מוגבל עצות שליליות, גם כשהן באות מפי מביני עניין. המוטו הזה המשיך להנחות אותי גם בהמשך הדרך האקדמית, כאשר רציתי לחקור במסלול משולב של פילוסופיה וניהול שלא היה קיים עד אותו זמן באוניברסיטה כמו גם כאשר הקמתי את המרכז לפילוסופיה מעשית והתחלתי להציע שירותים בייעוץ פילוסופי, תחום שאינו מוכר בארץ, לאנשים פרטיים ולארגונים.
למדתי לאורך הדרך המקצועית שכל רעיון, במיוחד אם יש בו חידוש, הוא פוטנציאל לעורר התנגדויות. לא פעם התגובות השליליות אינן לגופו של הרעיון, אלא ביטוי של חששות וספקנות כלפי הלא מוכר. יחד עם זאת, חשוב לתת לתשוקה שלנו למה שאנחנו עושות ולאמונה שיש לנו דבר נכון וטוב להציע לעולם להוביל אותנו ולהתגבר על רעשי הרקע שמנסים לשנות את כיוון הפעולה שלנו.
התמדה בדרך שלנו, מקצועיות, ועשיה מתוך אהבה לדבר ולשותפים שלנו לדרך - לקוחות, קולגות,
הם מנוע להצלחה. הצליחי בדרך שלך.😊

ד"ר גלית ברנשטוק

מרצה באקדמיה ויועצת פילוסופית

גלית ברנשטוק

לפי מה אני יודעת שעוד לא הגענו לארץ השוויון המגדרי המובטחת?

לפי הבדיחות- 'אז אשתי'.... תמיד היא נודניקית, קונה הרבה, בוסית ללא תקנה, לא רציונאלית....

לפי הפרסומות- גם השנה היא לרוב חטובה, לבושה היטב, עם המון רגליים ונראית בת 20.

לפי תחפושות פורים- בנות יכולות להיות הכול- נסיכות, מלכות, נערות מים, רקדניות. הכול.

לפי האוטומט של הפניה (רופאים יקרים ... ורופאות... גם יקרות)- טוב נו מה את רוצה, הרוב רופאים כאן..

לפי חלוקת העבודה בבית- כי כידוע, הוא יעשה את מה שהוא יכול ומתי שהוא יכול, והיא- את כל השאר....

לפי ההתכתבויות בכלל קבוצות הוואטסאפ של ההורים שבעצם רובן של אימהות.... בגן, בבית הספר, בחוגים, בהסעות לחוגים, במתנות לצוות, בהפקות של סוף שנה, ילדי בת/ בר מצווה, מפעילות האמר- פלוגה ג'.

לפי הסלידה מפמיניסטיות -שתמיד מתויגות בין 'מוגזמות' ל'אויבת העם' במקום לתת כבוד למי שמתעקשת על שוויון הזדמנויות.

לפי זה שעדיין קוראים לזה יום האישה והמהדרין קוראים לזה יום השוויון, אבל בכ"ז עושים משהו לנשים בלבד... כאילו שם העניין.

לפי זה שכולכם.ן קצת התעצבנתם, קצת חייכתם, ואז הסכמתם איתי.

ד"ר רוני טמיר

מייסדת ומנכל"ית משותפת VIRTUE

רוני טמיר

הדרך שלי למקום בו אני נמצאת היום מתחילה באהבה גדולה לשמח אנשים, לעזור להם להגיע לתובנות שמביאות שינוי חיובי עבורן... זוהי הצלחה מבחינתי💃💃💃

התמדה וסבלנות זה חלק בלתי נפרד מהעניין, אהבת אנשים, אהבה גדולה למה שאני עושה ואמונה שבצעדים קטנים מגיעים רחוק, לא לפחד להגיד את מה שעל ליבך, גם אם את במיעוט, במקרה שלי, כאשה יחידה בין הנהלה שכולה גברית...

אם את מאמינה במשהו, תבדקי, תחקרי, כל הזמן ללמוד ולהתפתח ולכי על זה עד הסוף, לא תמיד ההצלחה תבוא מיד אבל לאמונה וההתמדה יש כוח משלה.

תמר וכניש

מנהלת משאבי אנוש קבוצת קוראל

תמר וכניש

יום האישה.

בשבילי קידום הנשים מתחיל בבית.

מתחיל בשוויון ביני לבין בן זוגי. מתחיל בזה שאנחנו שותפים מלאים למטלות הבית, גידול הילדים והניהול הכלכלי.

הוא לא "עוזר" לי עם הכביסות, הוא לא "נותן" לי להישאר עד מאוחר בעבודה.

שווים. אנחנו שווים.

 

ככה הבן שלי גדל.

ככה הבת שלי גדלה.

 

לפני 7 שנים בדיוק, עבדתי כאשת תוכן בטלויזיה.

לפני 7 שנים חזרתי מ"חופשת" לידה לטלויזיה עם חשש ענקי שאולי אני כבר לא שווה, שימצאו לי תחליף כי אני צריכה לצאת פעמיים מוקדם בשבוע, כי יש לי תינוקת בבית, וכל זה התווסף לשינויים והקשיים הרגשיים שעוברים על אמא טרייה.

 

עבדתי על תוכנית דוקו ריאליטי חדשה, אני ועוד בחור.

 

הייתה לנו בוסית שניהלה אותנו.

 

3 חודשים אחרי תחילת העבודה, הפרוייקט נכנס להקפאה והיה צריך לשחרר מישהו הביתה.

ונחשו את מי שלחו הביתה...

הבוסית שלי בחרה להעזיב אותי בטענה שהוא יודע לתת יותר שעות עבודה ממני.

לא על איכות העבודה. פשוט ככה.

עם השנים הבנתי ש-א' אני חייבת לברוח מהטלויזיה, וב' שלעולם לעולם לא אתנהג ככה לנשים.

גם למדתי בדרך שכמוני יש עוד מלא אמהות שתמיד מרגישות אשמה. אשמה שהן צריכות לצאת מוקדם יותר, שיש אילוצים, שהן נשים, שהן פחות ועוד ועוד..

החלטתי עם עצמי ללכת לכיוון מקצועי קצת שונה, למדתי ועשיתי את ההסבה המקצועית לעולם השיווק.

לא נתתי לשום דבר להפריע לי והבנתי שלהגיד "אני אמא" רק מעצים אותי, כי מאז שאני אמא אני פי אלף יותר חדה, רגישה, ממוקדת במטרה אנרגטית ומסודרת.

אני לא מתנצלת על זה שאני צריכה לצאת לילדים שלי כי לא בזה אני נמדדת.

אני נמדדת ביכולות שלי. בתעוזה שלי . במקצועיות שלי.

אז העצה שלי לנשים היא לא להתנצל. להפך. זה היתרון שלנו.

יום האשה. מקווה שיום יבוא ולא נצטרך אותו.

שירה אליאב

מנהלת שיווק רשת וניליה

שירה אליאב

ממרומי שבעים שנותי, בהן הגעתי להצלחות ושבעתי כשלונות, אני יכולה לומר שאני מסתכלת אחורה בחיוך, ואומרת כמו פרנק סינטרה : I did it my way.

או במילים אחרות: הלכתי בדרך שאני יצרתי לעצמי ולא בדרכים שהוסללתי אליהן. סטיתי מהדרך כשכבר לא התאימה, עם כל הקושי והאובדן שבכך. הסכמתי לקחת סיכונים, לקום וללכת כש״נגמר״ לי, ולהתחיל מחדש שוב ושוב. עשיתי טעויות , היו לי החלטות על גבול הטפשיות, אבל תמיד תמיד היה לי מעניין.

לכל אחד יש מדדים אחרים להצלחה, ואלה משתנים במשך החיים. ולכן העצה הכי טובה שאני יכולה לתת היא - לא לפחד לטעות, לא לפחד לתעות, לשאול - מה התרומה הייחודית שלי לעולם, והיכן כרגע נמצאת התשוקה שלי. ובעיקר - לא ליפול למלכודת של ״ אני מכירה את עצמי ולכן…״, אלא לגלות את עצמכן כל פעם מחדש.

לנסות, להתנסות, לשחק עם החיים. זה דורש אומץ, זה דורש ענווה, וזה דורש לפעמים לפרק ולהרכיב את עצמנו מחדש עם כל הכאב שנגרם מכך.

כאימהות אנחנו צריכות לבטוח בילדות שלנו ובדרך שלהן. לתת להן לעשות את הטעויות שלהן ולא למנוע מהן את הטעויות שלנו. ובעיקר - לתמוך, לתמוך ולתמוך.

אורה סתר

מרצה, יועצת ארגונית, אמנית

אורה סתר

אם אני צריכה להסתכל היום אחורה אל עצמי הצעירה ולתת לה טיפ, הייתי אומרת לה: הדרך רצופה אתגרים, כשלונות והצלחות שהם כולם הזדמנויות ללמידה שבונות אותנו להיות טובות יותר. החוכמה היא להתרכז בטוב, למנף את הכשלונות ואת ההצלחות להתקדם קדימה ובעיקר – להקשיב! להקשיב ללב, לערכים הפנימיים ולמה שמרים לנו.

היום ממקומי כיועצת ESG לחברות מובילות בישראל, אני חשה שמצאתי את דרכי המקצועית הן מבחינת תשוקה פנימית ועניין, תחושת סיפוק ויכולת לקדם שינוי בהתאם לערכים שלי. על כן, אני מאמינה שהמשמעות של הצלחה - היא למצוא את המקום בו את מרגישה שאת מגשימה את עצמך. זה יכול להיות בעולם התאגידי, זה יכול להיות בעולם העצמאי וזה יכול להיות בעולם האישי - העיקר להיות נאמנה לעצמך ולאמת הפנימית שלך.

לכן תמיד אמרי לעצמך: אני אחראית להצלחה שלי ואני אכתוב את הסיפור שלי כמו שאני רואה אותו ומתוך מקום של הקשבה לעצמי!

אורית ברוורמן

יועצת ESG

אורית ברוורמן

הדרך הטובה ביותר להצליח לאנשים ובעיקר לנשים לתכנן לאילו הישגים רוצים להגיע בתחומי החיים העיקריים (כגון התפתחות אישית, משפחה, קריירה ועוד) ולדבוק בתכנית...

 

לא להתייאש מכישלונות .. לבצע את ההתאמות הנדרשות על פני זמן ולהאמין בעצמנו….

חנה פריזן

תמונה : ארז חרודי

יו"ר דירקטוריון החוויה הישראלית, חברה לתיירות חינוכית

חנה פריזן

הדרך הטובה ביותר לממש את עצמך, יכולותיך וכשרונותיך היא פשוט לעשות.

 

ביקורת עצמית מוגזמת היא חסם אמיתי לעשייה ותנועה קדימה.

 

באופן אישי למדתי במקום לחתור לשלמות לחתור קדימה, לתפוס את מקומי בביטחון ובמקצועיות ללא פשרות.

יסמין אלעד

מנהלת אחריות תאגידית ביג מרכזי קניות

יסמין אלעד

אני מאמינה שכל אחת יכולה!

החינוך שקיבלתי בבית בו גדלתי התבסס על ההנחה שהבדלים מגדריים לא קיימים באמת ושנשים מסוגלות להכל. צריך רק לחלום, לרצות ולהעז לבצע וכך לשבור את תקרות הזכוכית של עצמנו.

עוד כילדה, בכל פעם שאמרו לי שאי אפשר, חיפשתי את הדרך להוכיח למה דווקא כן אפשר.

הטיפים שלי לנשים אחרות הם מקבץ האמונות שלי המלוות אותי עד היום בדרכי המקצועית:

1. הקיפי עצמך באנשים מוכשרים

2. חפשי תמיד את המקום לייצר את הערך הייחודי שלך, לרתום ולהשפיע

3. מצאי לעצמך מנטורים מהם את יכולה ללמוד לאורך הדרך

4. עשי תמיד את הכי טוב שאת יכולה ושאפי למצוינות ומקצוענות

והכי חשוב- חבקי כל הזדמנות בדרך, נצלי כל שלב ללמידה ושמרי תמיד על אופטימיות ואנרגיה טובה, כי הן מדבקות ומזמנות דברים נהדרים

 

יש בך הכל!

איילת בורשטיין

משנה למנכ"ל וסמנכ"ל משאבי אנוש קבוצת תדהר

איילת בורשטיין

ביום האשה של מרץ 2023 עמדתי עם ילדות ונשים בגילאים שונים, בלבוש אדום בקו שאומר "עד כאן". שנים אני קוראת וכותבת בעצמי מאמרים מלאים בנתונים של הדרת נשים ופגיעה במסלולי ההתפתחות שלנו, ובאותה נשימה עד כמה רווחיות חברות המכילות גיוון מגדרי בכלל שכבות הניהול והפרופסיות.

כשאני שואלת את עצמי מה נכון לנו, לי ולכן, לעשות, במציאות המורכבת שסביבינו להלן כמה עצות יישומיות:

הצלחה - בואו נהיה הכי טובות שאנחנו יכולות להיות במה שאנחנו עושות. עלינו להפסיק לפחד לזרוח. ההצלחה שלנו נותנת השראה לילדות, נערות ונשים אחרות ומביאה סיפוק גדול. וכן, מותר לנו גם לעוף על עצמינו. בקול רם. כולנו עובדות קשה על מנת להגיע לכל מקום שהגענו ולומר "הצלחתי" זה של להשוויץ. זו גאווה טובה.

פרגון - חשוב להושיט יד ולסייע לנשים אחרות. כמה שאפשר, מתי שאפשר ולכל מי שאפשר. בנדיבות. יחס גורר יחס והכל חוזר פי שלושה, ועושה גלים במים. המכפלות מגיעות למקומות ולעוצמות שאנחנו לא יכולות להבין, אבל הן שם, עושות את שלהן.

עירות - מסיבות טובות אנחנו רגישות לעוולות. "מי שנכווה ברותחין, נזהר בצוננין", אבל לפעמים באמת אין כוונות רעות. בואו נעביר דרך פילטר מה שנעשה או נאמר ונבחר את המלחמות שלנו. במקרים בהם אכן מישהו פוגע בנו, או בחברותינו לעבודה, כדאי לפעול בתבונה, אבל לפעול.

קהילה - לכולנו מומלץ להיות חלק מקהילות של נשים. בטריטוריה גיאורגרפית, בבתי ספר, במיט אפים מקצועיים או במקום של למידה והתפתחות. קבוצות מעניקות כוח ליחידים החברים בהן. חברות וקולגות מהוות את ההבדל בין הצלחה לבין כישלון ומשפיעות מאד על מצב הרוח.

מגדרים - לכולנו יש בני זוג, חברים, בנים, אחים ואבות. קולגות ושכנים. רובם טובים ורוצים שיהיה פה טוב. הם אינם אויבים. גם הם, כמונו, מהווים תוצר של אלפי שנות תרבות פטריארכלית. אנחנו משתנים ומשנים את העולם ביחד ולולנו יש פצעים שצריך לרפא.

נשים בשבטי ציד ולקט מהם כולנו באים היו מרפאות ומנהיגות, הזיכרון הקולקטיבי קיים בכולנו, כדאי להעלות אותו מהאוב, ברכות, בחמלה ובאהבה ולתפוש שוב את האיזון ההרמוני שהיה ואבד.

ניל"י גולדפיין

משנה למנכ"ל קבוצת נירם גיתן NGG מומחית למנהיגות וניהול בעולם של הפרעה

נילי גולדפיין

אני שלומית קמינקא, מנכ"לית עמותת משאבי אנוש ישראל, אם ל- 4 בנים וסבתא ל- 12 נכדים. כבר למעלה מ – 50 שנים אני ממשיכה בעשייה משמעותית ועוסקת בשאלת האיזון בין קריירה לבין ההשקעה במשפחה.

במישור התעסוקתי המסר העיקרי שלמדתי בחיי - לחתור לעשייה משמעותית שהיא טעם החיים, ללכת עם הלב ולא לוותר. וגם כשאומרים לי לא – לומר לעצמי זה לא עכשו או עדיין לא, ולהמשיך להשקיע.

במישור המשפחתי – תמיד הקפדתי לנווט את חיי העבודה שלי ביחד עם צרכי המשפחה והיותי אמא.

 

להיות אמא, בעיני, זו זכות אדירה ובמובן זה אני מרגישה שיש לי זכויות יתר. כבר בראשית חיי התעסוקה שלי ידעתי שהמשפחה נמצאת אצלי במקום הראשון, ולכן אף פעם לא הרגשתי שוויתרתי. תמיד בחרתי.

 

ועדיין, גם לאחר 50 שנות קריירה – המשפחה תמיד במקום הראשון. אני לא מתבלבלת. גישה כזו, המשלבת בין קריירה לחיי משפחה, לדעתי היא מפתח להצלחה.

שלומית קמינקא

מנכ"לית עמותת משאבי אנוש ישראל

שלומית קמינקא
bottom of page